از زمانی که بشر متوجه شد که می تواند از چوب برای ساخت مسکن و وسایل خود استفاده کند تا به امروز، هیچ وقت به کاربردن آن متوقف نشده است. بلکه همگام با پیشرفت علم، استفاده از آن در شکل‌های بهینه ادامه یافته و تولید انواع طبیعی و متعلقات آن افزایش داشته است. با تمام نگرانی‌هایی که بابت جنگل زدایی کره زمین وجود دارد، باز هم استفاده از چوب‌های تولید شده در مزارع درختان و تبدیل آنها به ترمووود و به کار بردن ترمووود به عنوان جایگزینی با کیفیت برای چوب طبیعی هر روز بیشتر از دیروز با استقبال مواجه می شود.
 

ترمووود و تابلوسازی

 


استفاده از ترمووود در نمای ساختمان ها، طراحی داخلی، طراحی محوطه و مبلمان، کفسازی و... بسیار متداول است. علاوه بر این موارد، استفاده از آن در ساخت انواع تابلوهای خارجی اعم از تابلوی فروشگاه، مغازه، دفاتر و ... هم با نتیجه ای دیدنی همراه خواهد بود. به دلیل تنوع رنگ و شکل پذیری ترمووود، ساخت تابلوهای منحنی و در ترکیب با مصالح دیگر، باعث زیبایی خود فضا و نهایتا نمای شهر خواهد شد.
ترمووود مناسب برای ساهت تابلو از نوع ترموود گونه کاج (pine) با ضخامت های ۱۶ میلی متر ، ۱۹ میلی متر ، ۲۹ میلی متر و در عرض های ۹۲ میلیمتر و ۱۱۷ میلی متر می باشد که می تواند به صورت های گوناگون از جمله utv , uts  یا shp   ( چهارتراش ) و یا به صورت لوور اجرا شود . داشتن زیرسازی مناسب برای پیاده کردن ترموود نیز الزامی است.
 

ترمووود و تابلوسازی