روف گاردن ها همیشه زیبا و جذاب هستند. داشتن یک باغچه روی پشت بام ساختمانتان نه تنها آن را زیبا بلکه خوشایندتر هم می‌کند، به طوری که شما ناخودآگاه زمان بیشتری را در آن سپری می‌کنید. روف گاردن ها، نشیمن‌های جذاب و ایده‌آلی هستند که می‌توانید در آنها از آرامش و طبیعت لذت ببرید، مخصوصا اگر در شهرها زندگی می‌کنید. اگر روی بامتان یک باغچه دارید یا می‌خواهید داشته باشید، این مقاله ایده‌هایی برای طراحی روف گاردن های شگفت‌انگیز و زیبا در اختیارتان می‌گذارد.
 

 


1- روف گاردن باز
روف گاردن های بدون سقف و نرده، فضای شما را بازتر از حالت عادی جلوه می‌دهند. این طرح مناسب بام ها و تراس های کوچک است که محدودیت فضایی دارند. البته برای ایمنی لازم است از جان‌پناه استفاده کنید، ولی انواع شیشه‌ای آن یا نرده‎هایی که باریک و ظریف هستند، کمتر به وسعت دید شما آسیب می‌زند.

 

روف گاردن زیبا – قسمت اول

 2-درخت ها و گیاهان بلند قامت
درخت ها و گیاهان بلند (مثل بامبو) می توانند به عنوان یک حصار و عامل جدا کننده عمل کنند و حریم شخصی باغ بام شما را بسازند. این نوع از گیاهان، فضای شما را از شهر که احتمالا شلوغ هم هست، جدا کرده و آسایشگاه و مأمنی در آن برای شما فراهم می‌کند. همچنین قیمت این نوع از گیاهان نسبتا پایین و استفاده از آنها مقرون به صرفه می‌باشد.

روف گاردن زیبا – قسمت اول

 3-تخت های برجسته
این مدل، یکی از زیباترین و پرطرفدارترین ایده های طراحی روف گاردن به شمار می‌رود. با این طرح، شما طبیعت و دکوراسیون معاصر را هم زمان به بامتان می آورید. برای ساخت این تخت‌ها هم از چوب و هم از فلز می شود استفاده کرد. لازم به ذکر است که این طرح چندان ارزان نبوده و از طرح های گران محسوب می‌شود.
 

روف گاردن زیبا – قسمت اول

 4- طراحی مدرن و به روز
ترکیب کفسازی چوبی (ترمووود) با مبلمان راحتی و باغچه هایی که از آکوبا پر شده اند، طرحی می سازد که با معماری مدرن در یک راستا بوده و مجموعه ای کامل از یک نشیمن رویایی در فضای باز و در دل شهر، برای شما به ارمغان می‌آورد.
 

روف گاردن زیبا – قسمت اول

 
5-طراحی ساده و مختصر
گاهی برای این که یک روف گاردن داشته باشیم، کافیست یک باغچه معمولی با هر پوشش گیاهی که دوست داریم درست کنیم و یک دست مبلمان کنار آن بگذاریم. در واقع چیزی که برای ساخت روف گاردن در درجه ی اول از اهمیت قرار دارد، زهکشی و قدرت تحمل سازه ی سقف است. سایر موارد کاملا به طراحی مربوط می شوند  و سلیقه ای هستند.


 

روف گاردن زیبا – قسمت اول