استفاده از چوب فضای باز، می تواند هم در نمای یک ساختمان صورت بگیرد و هم در کفسازی و مبلمان داخلی و خارجی. نکته‌ی بدیهی این است که چنین چوبی علاوه بر زیبایی، باید از مقاومت کافی در برابر رطوبت، حرارت، حشرات، قارچ‌ها و سایر عوامل مخرب محیطی، برخوردار باشد. چوب فنلاندی یا ترمووود و همین طور چوب پلاست، گزینه‌های مناسبی برای آوردن حس مطبوع چوب به معماری شهری و فضاهای داخلی ساختمان‌ها هستند. 

 


چوب فضای باز


 

 

در این میان، کفسازی فضای باز باید مقاومت بیشتری در برابر عوامل مذکور و همینطور در برابر نور داشته باشد. داشتن قابلیت شست و شو نیز مساله‌ی مهمی است. زیباتر کردن حیاط، تبدیل پشت بام و تراس به فضای سبزی برای نشیمن و پرورش گیاهان و... همه با استفاده از تایل ترموود به سادگی انجام می‌گیرد.

 

 

چوب فضای باز

 


با این کار فضای شما، بزرگتر از آنچه که هست هم جلوه می‌کند. استفاده‌ی دیگرِ این کفپوش‌های چوبی، در کنار استخرها و به عنوان فضایی جهت آفتاب گرفتن است که در کنار انواع آلاچیق و پرگولا، فضایی برای نشیمن و استراحت پدید می‌آورند. ساخت این مبلمان هم با استفاده از ترمووود میسر است. 

 

 

 

چوب فضای باز

 


انسان ارتباطی ناگسستنی با طبیعت دارد. پیوندی که از دیرباز تاکنون بوده و هست و خواهد بود. به همین دلیل است که استفاده از مصالح طبیعی مثل چوب و سنگ، احساس صمیمیت و راحتی خاصی در انسان ایجاد می‌کند. کاربرد فراوان ترمووود و چوب پلاست هم ریشه در همین ارتباط دارد. ساخت روف گاردن، تراس و دیوار سبز، محوطه‌سازی با کفپوش چوبی و داشتن آلاچیق‌هایی که پیچ‌های امین الدوله آنها را تزیین کرده‌اند، همه و همه گوشه‌هایی از طبیعت هستند که میهمان خانه‌های ما شده‌اند.

 

 

 

چوب فضای باز