این روزها ترموود به عنوان یک متریال مقاوم در برابر گرما، رطوبت، ضربه و سایر عوامل آسیب زننده، استفاده‎ی فراوانی پیدا کرده است. از کفسازی‌ چوبی محوطه‌های وسیع گرفته تا نرده‌ی پله و قرنیز دیوار و جزئیات دکوراسیون داخلی. می توانیم برای ساخت آلاچیق، پرگولا و مبلمان چوبی از آن استفاده کنیم یا در طراحی روف گاردن و فلاور باکس و گلدان از آن بهره ببریم.
 

نکاتی در مورد ترمووود

 


 


در این میان، ممکن است با سوالاتی هم مواجه شویم. سوالاتی مثل این که بهترین مدل ترمووود چیست یا چه رنگی دارد. در ادامه به بعضی از این سوالات پاسخ می‌دهیم.

بهترین مدل ترموود چیست؟

خاستگاه این مدل چوب، کشور فنلاند است. برای همین در بازار به آن چوب فنلاندی هم می‌گویند و تمام ترموودها، وارد شده از این سرزمین هستند. اما بهترین نوع چوب فنلاندی هم، چوب کاج است. ترموود کاج فنلاندی، تراکم بالایی دارد و به خاطر داشتن تنوع در رنگ، از آن بیشتر در نمای ساختمان استفاده می‌شود.
 

 

رنگ ترمووود

از رنگ ترمووود، برای افزایش مقاومت آن در برابر اشعه‌ ی فرابنفش استفاده می‌شود. زیرا ترمووود در اثر قرار گرفتن در مقابل این اشعه، دچار تغییر رنگ شده و کم کم از رنگ قهوه‌ای به خاکستری تغییر می‌کند.از آنجاییکه ترموودها، رنگ مخصوص خودشان را دارند باید حتما از فروشنده‌های معتبر رنگ را خریده و طبق دستورالعمل مندرج روی بسته، از آن استفاده کنید. البته به طور کلی، رنگ کردن ترمووود کار سختی نیست. برای این که ظاهر ترمووود خوب بماند، هر دو سال لازم است رنگ آن را تجدید کنید.
 

نکاتی در مورد ترمووود

 


ماندگاری ترمووود

عمر ترمووودطولانی است و هر قدر کیفیت آن بهتر باشد، سختی بیشتر و در نتیجه ماندگاری بیشتری دارد. اما یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود، جلوگیری از رشد قارچ‌های بیولوژیک در اطراف ترمووود است. البته این قارچ‌ها آسیبی به چوب فنلاندی وارد نمی‌کنند، اما زیبایی آن را کاهش می‌دهند.
 

نکاتی در مورد ترمووود