به طور کلی، چوب فنلاندی یا ترمووود، از مقاوم‌ترین چوب‌های موجود در مصالح است، اما آیا لازم است برای تمام قسمت‌های چوبی ساختمان یا محوطه، از ترمووود استفاده کنیم؟ قطعا خیر. 
هر قسمت از طرح و پروژه‌ی شما، با توجه به کاربرد و ویژگی‌های محیط پیرامونش، نیازمند ماده‌ی سازنده‌اس خاص است. بودجه و هزینه‌ی در نظر گرفته شده برای انجام کار نیز از المان‌های مهم انتخاب مصالح به شمار می‌رود. اما روی هم رفته، ترمووود از چوب‌هایی است که در اکثر موارد پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.
در این مقاله، چند نمونه از موارد استفاده از ترمووود در معماری را مرور می‌کنیم.
 

مقاوم‌ترین چوب نمای ساختمان

نمای ساختمان به عنوان قسمتی از آن که در برابر حوادث طبیعی مثل باد و باران و نور خورشید و ... قرار می‌گیرد، باید مقاوم باشد. همچنین به خاطر این که دید و منظر شهری را تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید زیبا و چشم‌نواز جلوه کند. ترمووود به عنوان یک مصالح چوبی با وزن کم که در اثر حرارت دیدن در برابر رطوبت و دما، مقاومت بالایی دارد و ماهیت حسی چوب یعنی زیبایی و گرم بودن را هم دارا است، انتخاب خوبی برای نمای ساختمان به شمار می‌رود. همچنین تنوع رنگی آن، نمای ساختمان و در نتیجه ظاهر شهر را به تابلویی گرم و خوشایند تبدیل می‌کند.

مقاوم‌ترین چوب برای...‏

 


مقاوم‌ترین چوب برای کابینت آشپزخانه

آشپزخانه، از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای به شمار می‌رود؛ کابینت آشپزخانه هم بخش جدایی‌ناپذیر آن محسوب می‌شود. مورد دیگر استفاده از ترمووود یا چوب فنلاندی، برای ساخت کابینت‌های آشپزخانه است. در معماری، آشپزخانه فضای خیس محسوب شده و نیازمند در نظر گرفتن تمهیداتی مثل کفپوش و عایق رطوبتی است. با توجه به این نکته، اهمیت استفاده از چوب مقاوم جهت ساخت کابینت را بهتر درک می‌کنیم. چرا که کابینت باید در برابر رطوبت و البته نفوذ حشرات، مقاوم و امن باشد و چه انتخابی بهتر از ترمووود؟
علاوه بر کابینت، کفسازی چوبی از جنس ترمووود هم به زیبایی و استحکام آشپزخانه‌ی شما می‌افزاید.
 

مقاوم‌ترین چوب برای...‏

 


مقاوم‌ترین چوب برای کفپوش

کفپوش داخلی ساختمان، از دیگر مواردی است که روی حال و فضای آن تاثیر عمده دارد. این روزها دیگر استفاده از مصالحی مثل سرامیک برای کفپوش رو به کاهش بوده و پارکت و لمینیت و موارد مشابه، جای آن را گرفته‌‎اند. استفاده از چوب ترمو برای کفپوش گزینه‌ای است که می‌توانید به آن فکر کرده و متناسب با رنگ و طرح دکوراسیون داخلی، رنگ آن را هم انتخاب کنید. به دلیل امکان مرمت آسان، ترمووود می‌تواند مورد مناسبی برای پوشش کف فضاهای خارجی نیز باشد.
 

مقاوم‌ترین چوب برای...‏